Założenia

ustalona przed każdym rozdaniem sytuacja taktyczna, która powoduje określone różnice w zapisie wyniku za grane rozdanie (np.: my po partii, oni przed)

Przed partią

Para przed partią to taka, która posiada mniej niż 100 punktów. Punkty z niekompletnych gier, tzw. częściówek akumulują się (czyli 60 punktów pod kreską w jednym rozdaniu a póżniej 80 w drugim daje jedną grę skończoną. Wtedy grę przedziela się kolejną poziomą kreską - w naszym brydżu robi to automatycznie komputer)

Partia

Uzyskanie 100 punktów "pod kreską".

Po Partii

Para jest po partii gdy ma przynajmniej jedną grę zakończoną (czyli zdobyte 100 punktów pod kreską, nazywa się to dograna). To ma wpływ na ilość punktów otrzymanych po wygranym rozdaniu (jest ich więcej) a także na ilość punktów którą otrzymają przeciwnicy jeśli parze nie uda się zrealizować kontraktu.

Rober

O ugraniu robra można mówić, gdy para zdobędzie ilość punktów wystarczającą do wygrania dwóch gier (przynajmniej dwa razy po sto punktów pod kreską). Za skompletowanie robra pary otrzymują dużą premię punktową. Dokładna punktacja przedstawiona jest w rozdziale PRZEBIEG GRY.

Komentarze

Dodaj nową wypowiedź
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.